Salma Blanco - něco o autorce

Kdo jsem?

Introvert žijící si nejraději ve svém vnitřním světě plném příběhů.

Vymýšlím si příběhy už od dětství, ale teprve v posledních letech jsem se odhodlala svá díla zveřejnit. Některé knihy vyšly v původní, jen lehce upravené podobě. Dnes bych je možná napsala jinak, ale v téhle původní verzi jsou mi nějak bližší. Je v nich totiž mé srdce. Jiné mé příběhy se zase dočkaly radikální proměny, kdy z původního rukopisu zůstalo jen stěžejní téma. Přesto v nich je vše, co jsem chtěla vyprávět a co je mi blízké.

Děj mých románů je zasazen do kulis historického období nazývaného Divoký Západ. Proč právě sem? Těžko říct. Možná i proto, že to byla doba určité svobody, volnosti a možností. Doba statečných mužů a odvážných žen, doba, kdy každý měl šanci na úspěch, ale ne každý skutečně uspěl.

Celkem často je mi vytýkáno, že se ve svých knihách málo věnuji prostředí, v němž se děj odehrává, a víc prostoru věnuji zápletce a hlavním postavám. Ano, je to tak, moje příběhy jsou o lidech, o mužích a ženách a vztazích mezi nimi. V podstatě by se mohly odehrávat v jakékoliv době a jakémkoliv prostředí. Ale odehrávají se tam, kam jsem je zasadila - na Divokém Západě, přestože v mých knihách není tak divoký, jak by možná někteří chtěli. Přesto doufám, že se vám budou líbit. Přeji příjemný čas s mými příběhy.

Motto: The world needs more cowboy - Svět potřebuje více kovbojů.

Vaše Salma Blanco.